ورود سالانه دو میلیون گردشگر به کشور کوچک ایسلند

اشتراک گذاری از طریق تلگرام به اشتراک گذاری در تلگرام
با کلیک بر روی این دکمه، می توانید این مطلب را در تلگرام به دوستان و گروههای خود معرفی کنید.
گردآوری کننده گردآوری: احسان بلوریان، 1397/03/27

ایسلند با جمعیت ۳۴۷ هزار نفری خود میزبان حدودا دو میلیون گردشگر خارجی بوده که با یک حساب سر انگشتی می توان به عدد ۶ تا ۷ هزار گردشگر در یک روز رسید. اکنون این جزیره شمالی با چشم انداز زیبای آتش فشان ها، امکانات غواصی، چشمه های آب گرم و گدازه های دیدنی، تمامی توان خود را برای جذب گردشگر بیشتر و افزایش رفاه و درآمد کشور خود به کار گرفته است.


ورود سالانه دو میلیون گردشگر به کشور کوچک ایسلند

یکی از جاذبه های مهم گردشگری این کشور زیبا، چشمه آب گرم می باشد و شمار گردشگرانی که برای استفاده از این منبع وارد کشور می شوند از ۵۰ هزار نفر در سال ۱۹۹۴ به ۱.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ تبدیل شده است.


چشمه های آب گرم کشور ایسلند

نکته قابل توجه اینجاست که با برنامه ریزی های انجام شده و زیرساخت های فراهم شده توسط مسئولین این کشور کوچک، صنعت توریسم این کشور به زودی به بزرگ ترین صادرات ایسلند بدل خواهد شد و حتی جای تجارت خرد را که اکنون دومین صنعت بزرگ این کشور است را نیز خواهد گرفت.


رونق گردشگری در ایسلند

به گفته بانک مرکزی این کشور توریسم اکنون آنقدر اهمیت دارد که هر تغییری در این صنعت می تواند شوکی اساسی به اقتصاد این کشور وارد کند. به همین دلیل راه حل های مختلفی در نظر گرفته شده که مانع محدودیت ورود مسافران نشود و در عین حال بتواند موجب بهتر شدن تجربه دیدار از این کشور شود.


منبع: دنیای سفر

میزان رضایت شما از این مطلب چیست؟
عالی خوب معمولی بد خیلی بد
میانگین نظرات تاکنون: معمولی

اشتراک گذاری از طریق تلگرام این مطلب را با دوستان خود در تلگرام به اشتراک بگذارید !

مجله گردشگری جاکو
کانال تلگرام جاکو

صفحه اینستاگرام جاکو

آیا تا کنون به این فکر کرده اید که ...
مکانها و فضاهای مسکونی خالی خود را (حتی یک اتاق)، بدون واسطه، حتی برای یک شب اجاره دهید. حتما به درآمد حاصل از آن فکر می کنید!
ثبت مکان در جاکو از شما، معرفی مشتری از ما

همین الان یک مورد ثبت کنید